A1topbanner כתבו על קרן יסודות בתקשורת

מדוע הגופים המוסדיים מדירים רגליים מתחום מימון המגורים?

בתחום האשראי למגורים קיימת כיום הגמוניה של הבנקים, שאחראים ל-90% מהשוק ■ מהן הסיבות לכך, וכיצד יכול המצב להשתנות?

 03.04.2017

היקף האשראי לענף המגורים בישראל הוא מהגדולים הניתנים לענפי המשק. הוא כולל אשראי כספי של כ-50 מיליארד שקל וכ- 60 מיליארד שקל ערבויות חוק מכר וערבויות אחרות. מדובר בשוק הנשלט על ידי המערכת הבנקאית (וכ- 90% ממנו מונפק ע"י המערכת הבנקאית).

לכתבה המלאה

יזמים, כיצד תמנעו ממוקשים מימוניים בפרויקט תמ"א 38?

יזמים, כיצד תמנעו ממוקשים מימוניים בפרויקט תמ"א 38?

28.11.2016

מכיוון שהחוזה לביצוע תמ"א 38 בין הדיירים ליזם נחתם בשלבים מוקדמים של הפרויקט, נדרש מהיזם לבטח עצמו כנגד מכשולים שונים העשויים לצוץ לאורך הדרך
אילו סעיפים ונספחים ספציפיים כדאי לו להכניס להסכם?

 לכתבה המלאה

תמ"א 38: מימון פרויקט באמצעות קרן מלווה

תמ"א 38: מימון פרויקט באמצעות קרן מלווה

31.08.2016

מרבית היזמים נוטלים מימון מהבנק בעבור פרויקטי תמ"א 38, אולם קיימת אפשרות אחרת: להשתמש בקרן מימון המספקת מעטפת פיננסית ■ מה כולל ליווי שכזה? מה הם תנאי ההלוואה ומהו הרווח ליזם? המספרים לפניכם

 לכתבה המלאה

מה עדיף: גיוס הון באמצעות חוב או משקיע פיננסי?

יזמים חדשים ללא הון עצמי מיהרו להתחייב מול משקיעים פיננסיים ולהכניסם כשותפים ▪ מהן האלטרנטיבות ומה חשוב לדעת לפני שמכניסים שותף?

07.08.2016

אסתי פרידמן, שותפה מנהלת בקרן יסודות, הפועלת בתחום מימון וליווי יזמי התחדשות עירונית, סבורה כי על היזמים לחשוב פעמיים בטרם הם מכניסים שותף פיננסי בשלבים הבוסריים של הפעילות וכי עליהם לבחון חלופות מימון אחרות על מנת שיוכלו למקסם את הרווח העתידי שלהם.

 

לכתבה המלאה

כיצד יושפעו יזמי תמ"א מהמגמות החדשות בענף מימון המגורים?

מימון בנייה למגורים מתאפיין בדומיננטיות מוחלטת של הבנקים ■ אולם קיימים כיום עוד פתרונות באמצעות חברות הביטוח או גופים עצמאים בעלי תשתיות ומומחיות במתן אשראי לתחום המגורים

21.07.2016

מימון הבנייה למגורים מתאפיין בדומיננטיות מוחלטת של הבנקים. שליטה חסרת עוררין זו נותרה בשוק גם לאחר השינויים שחלו במימון האשראי העסקי בעקבות רפורמת בכר. בעזרת דוד ברוך, יו"ר ושותף בקרן יסודות, בעברו מנכ"ל בנק ירושלים ובית ההשקעות אקסלנס, ננסה להבין מניין נובעת דומיננטיות זו? כיצד ניתן לשנותה? ואיך היא באה לידי ביטוי בשוק ההתחדשות העירונית?

 

לכתבה המלאה

מה על היזם לדעת לקראת סגירת מימון לפרויקט תמ"א 38

תחום ההתחדשות העירונית מכיל מספר מאפיינים שאינם נחלתם של פרוייקטי נדל"ן מסורתיים ■ כיצד להתאים את הפרויקט לאופציית המימון האופטימלית?

11.07.2016

"הנקודות המרכזיות שיזם נדל"ן צריך לשקול בבואו להרכיב את חבילת המימון האופטימלית עבורו, מלבד נושא מחיר הכסף עצמו, הן נושאי הגמישות ונושאי התשואה", כך אומר יעקב סיסו, ממייסדי "קרן יסודות", שותפות מוגבלת שהוקמה לצורך ליווי פרויקטים של בנייה למגורים ומימון ההון העצמי הנדרש שהיזם צריך להביא לפרויקט (מזנין - א.ש.), תוך התמקדות והתמחות בפרויקטים של התחדשות עירונית.

לכתבה המלאה

דוד ברוך, אסתי פרידמן ויעקב סיסו גייסו 225 מ' ש' לקרן נדלן

משקיעי הקרן - גופים מוסדיים הקרן תעניק הלוואות, השלמה להון עצמי ותנפיק פוליסת ערבות חוק מכר

07.01.2015

דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס לשעבר, אסתי פרידמן, מנכ"לית כלל מימון לשעבר, ויעקב סיסו מ"מ מנכ"ל אזורים לשעבר, חברו להקמת קרן בתחום המימון לפרויקטים לבנייה למגורים. ל"גלובס" נודע כי השלושה השלימו באחרונה גיוס ממשקיעים מוסדיים בהיקף של 225 מיליון שקל, לקרן שתקרא "קרן יסודות".

בין המוסדיים שהשתתפו בגיוס של קרן יסודות נכללים אלטשולר שחם, קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים, קרן הפנסיה גלעד, ומנורה מבטחים. בגיוס השתתפו רק מוסדיים, ולא נכללו בו משקיעים פרטיים. את הקמת הקרן ליוו עורכי הדין יובל ארד וגיל רוה ממשרד רוה הבר ושות'.

לכתבה המלאה

תחרות לבנקים: גם קרן יסודות רוצה לממן פרויקטי בנייה למגורים

הקרן השלימה באחרונה סבב גיוס שני בו הגדילה את היקפה ל-300 מיליון שקל, ומתכננת בקרוב לצאת לגיוס שלישי בו תנסה להגדיל את היקף הקרן ל-500 מיליון שקל

07/09/2015

קרן יסודות השלימה באחרונה סבב גיוס שני במסגרתו גייסה 75 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ובכך הגדילה את היקף הקרן לכ-300 מיליון שקל. יסודות מתחרה במערכת הבנקאית במתן ליווי פיננסי ליזמי נדל"ן, כשהיא מספקת להם אשראי לבנייה, מימון להשלמת הון עצמי, ופוליסות ערבויות חוק מכר (מכוח הסכם שיתוף פעולה בין חברות הביטוח מנורה ואיילון).

לכתבה המלאה

 

 
 
Yesodot_full_logo כתבו על קרן יסודות בתקשורת

Yesodotvideo כתבו על קרן יסודות בתקשורת

Projectsdetails כתבו על קרן יסודות בתקשורת

היתרונות שלנו

 

ליסודות היתר המשך עיסוק
כעוסק ותיק, כנדרש מכוח
חוק הפיקוח של שירותים
פיננסיים (שירותים פיננסיים
מוסדרים), התשע"ו-2016,
מכוח בקשות לרישיון מספר
324328, 324350 ו- 324420

  • hqdefault כתבו על קרן יסודות בתקשורת
 
 
facebook-icon כתבו על קרן יסודות בתקשורת

sideabout כתבו על קרן יסודות בתקשורת